HeadBody
Arama
Teslimat Adresim

Teslimat Adresi Seçiniz


Kategoriler
  Menü Kapat

  Hakkımızda

  Şehzade Grup’a Hoş Geldiniz.

  Şehzade Grubunun kurucuları Sadettin ve Selahattin KILIÇ kardeşler ticaret hayatına babaları İbrahim Kılıç’ın fırın işletmesinde başlamıştır. Kayseri de çocukların küçük yaşlarda ticari kültür alması ve ticari tecrübe kazanması amacıyla babalarının yanında çalışma âdeti vardır.  Bu bağlamda okul yıllarında hem ticari tecrübe kazanan hem de eğitimlerine devam eden KILIÇ kardeşler küçük yaşlarda ticaret hayatına başlamış ve bu kültürün içerisinde yetişmiştir. Babalarının emekliliği sonrasında yönetimin başına Sadettin KILIÇ geçmiştir. 1997 yılına gelindiğinde fırın sayısı 3’e çıkmış ve bu sektörde kayseri de iyi bir konuma gelinmiştir. Aynı zamanda 1997 yılında şehzade grubun temelleri atılmış ve ŞEHZADE İNŞ. MÜH. GIDA ÜRÜNLERİ TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ. kurulmuştur.

  1997 yılında fırın ve toptan satış hizmeti veren firma Yeniköy mahallesinde 40 m2 dükkân ve 2 personel ile perakende sektörüne atılmış ve tüketiciye hizmet vermeye başlamıştır. 2002 yılında yönetim profesyonel olarak perakende sektöründe yer almak istemiş ve 2003 yılında Eskişehir bağlarına 1000 m2 satış alanı ve 40 personel ile 2. Şubesini açmıştır.

  Aynı zamanda 2003 yılında fırıncılığı tasfiye eden Şehzade Grup ikinci şirketleri olan DORUK Pazarlama’yı kurarak Ülker Golf, Pepsi, Frito lay, Beypazarı, Redbull, Flores meyveli soda ve Erikli su gibi ürünlerin kayseri bayiliğini yapmış ve toptan faaliyetini bu şirket çatısı altında toplamıştır.

  1994  Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü derece ile tamamlayan Selahattin Kılıç’ın eğitim almış olduğu alanda da faaliyet göstermek istemesiyle Şehzade grup 2005 yılında inşaat sektöründe faaliyetlerine başlamıştır.

  2007 yılında şirketin geleceği ile ilgili bazı kararlar alınmıştır. Bu karar neticesinde toptan satış ve bayilik işi tasfiye edilmiş ve perakende ve inşaat sektörlerinde yoğunlaşma kararı alınmıştır. Seçilen bu iki sektörde hedeflenen Kayseri de ilk sıralarda yer almak olmuştur.

  1997 yılında 40 m2 dükkan ve 2 personel ile perakende sektöründe yer almaya başlayan şehzade grup 2007 yılında 6 olan şube sayısını her yıl artırarak devam etmiş ve farklı tarihlerde Kayseri de perakende sektöründe faaliyetlerini sonlandıran yerel marketlerin şubelerini devralarak şube sayısını 12 ye çıkarmıştır.

  2010 Yılında müşterilerinin ihtiyaçlarını kaliteli ve uygun fiyatlarla sunmak amacıyla baba mesleği olan fırıncılığa yeniden adım atılmış ve Eskişehir Bağlarında toplam 1200 m2 ve 3 katlı ekmek ve unlu mamuller üretim tesisi Şehzade inşaat tarafından yapılarak faaliyete geçirilmiştir. Bu tesiste hijyenik koşullarda ve en kaliteli hammaddeler kullanılarak üretilen Ekmek, Baklava, Tatlı, Pasta ve unlu mamul ürünleri kayserinin 4 bir yanında müşterilere sunulmaktadır. Yapılan bu çalışma müşterilerinin takdirini ve beğenisini kazanmıştır.

   

   2013 yılında ticari faaliyetini sonlandıran yerel bir zincirin Kayseri de bulunan 9 şubesini devir alarak şube sayısını 21 e tamamlayan Şehzade Grup, Kayseri de yerel perakendeciler arasında lider konumuna yükselmiştir. Yine 2013 yılında şirket yeni bir karar alarak kayserinin ilk yere discount marketi olan Dip10 markasını oluşturmuş ve ilk şubesini Eskişehir Bağlarına açmıştır. 2017 yılında Dip gross markasını oluşturan şehzade grup yeni bir konsept oluşturarak discount ve gross avantajlarını müşterilerine sunmak amacıyla dip10  ve dip gross mağazalarını birleştirerek yeni bir konsepte imza atmıştır.  Bu konsept ile dip10 mağazaları, dip10 mini gross olarak adlandırılmış ve kayseri halkına discount ve gross avantajlarını birlikte sunmaktadır.

  Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesinde yapımı 2016 yılında tamamlanan 18.000 m2 açık alan ve 12.000 m2 kapalı alana sahip Şehzade grup lojistik merkezi yine şehzade inşaat tarafından yapılmıştır. Şehzade Grup lojistik merkezi en son teknoloji kullanılarak inşa edilmiş ve sahip olduğu donanım ile kayserinin sayılı lojistik merkezleri arasında yer almaktadır. Bu tesisin inşa edilmesiyle tüketiciye ürünler direk üreticiden ve çiftçilerden temin edilerek en kısa sürede, en taze ve en uygun fiyatlar ile ulaştırılması amaçlanmış ve bu kriterler ile tüketiciye sunulması sağlanmıştır.

   2019 yılında Şehzade Grup tarafından lojistik merkezi bünyesinde kurulan Et entegre tesisi ile Kayseriye özgü pastırma, sucuk gibi ürünler ve mağazalarımızda müşterilerimize sunulan kırmızı et çeşitleri bu tesiste üretilerek veteriner hekim gözetiminde müşterilerimize en sağlıklı ürünlerin en uygun fiyatlar ile sunulması amaçlanmış bu çalışma müşterilerimizin takdirini kazanmıştır.

  2020 Yılında Şehzade Online markasıyla online satış kanalına açılan Şehzade grup günümüze kadar binlerce müşterisine Kayseri içi ve Türkiye Genelinde internet üzerinden alışveriş imkanı sağlamıştır.

  2022 yılına gelindiğinde 25. Yıldönümünü kutlayan şehzade grup perakende sektöründe 47 mağazası ile birlikte Kayseri de yerel perakendeciler arasında lider konumunda bulunmakta ve Türkiye’nin markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Firmamız sürekli yenilenmeyi amaçlayarak insan teknoloji ve alt yapı yatırımlarıyla, personellerine vermiş olduğu eğitimlerle yeniliğin öncüsü olmakta ve emin adımlarla yoluna devam etmektedir. Müşterilerine en uygun ürünleri temin etmeyi amaçlayan Şehzade Grup, Şehzade,Sofranızda Şehzade markası ile gıda ve gıda dışı ürünlerde kendi markası ile ürün temini sağlayıp bu ürünler ile müşterilerin bütçelerine katkı sağlamaktadır. 2022 yılında proje aşamasında bulunan güneş enerji santrali projesi ile çevreci bir yaklaşımı benimseyen firmamız 2023 yılında bu projesini de başarı ile tamamlayarak kendi tüketmiş olduğu elektirigi yenilenebilir enerji kaynaklarından üreterek ülke ekonomisine ve karbon ayak izini azaltarak çevreye katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

  Ayrıca 2005 yılında faaliyetine başlayan Şehzade İnşaat, yapmış olduğu inşaat ve gayrimenkul yatırımlarıyla 2022 yılına kadar 1200’Ün üzerindeki daireyi ev sahiplerine teslim etmiş ve 2 adet iş merkezi ile 100 adet dükkânı kayseri ekonomisine kazandırmıştır. Yapılan dükkânlardan bazıları şirket bünyesinde değerlendirilmiştir.  Şehzade inşaat yapmış olduğu bu çalışmalar ile Kayseri de sayılı inşaat firmaları arasına girmiştir.

  2022 yılında 25. Yıldönümünü kutlayan şehzade grup 900 civarı  çalışanı ile kayserinin büyük değerlerinden biri olmaya devam etmektedir. Meb ve İşkur ile birçok programda ortak çalışma gerçekleştiren firmamız yeni nesillerin iş tecrübesi kazanmasında ve bölgesel isdihdamın kalkınmasında katkıda bulunmaktadır. Kayseri ekonomisini ve istihdamını destekleyen Şehzade Grup yerel üretici, çiftçileri ve küçük esnafı destekleyerek kayserinin büyümesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

  Kayseri halkının teveccühü ile büyüyerek gelişen ve bir kayseri markası olan şehzade grup özverili çalışması ve başarılı yöneticileri ile emin adımlarla yoluna devam ederek azim ve gayretle türkiyenin markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte ve belirtilen sektörlerde Kayseri yi en iyi şekilde temsil etmeye devam etmektedir.